• تلفن44746595
  • ایمیلinfo@bluehouse.ir
  • آدرستهران منطقه ۲۲ گلستان
  • ساعتهای آزاد10:00-22:00
فروشگاه آنلاین
  • تلفن44746595
  • ایمیلinfo@bluehouse.ir
  • آدرستهران منطقه ۲۲ گلستان
  • ساعتهای آزاد10:00-22:00

معرفی کتاب 4

کتاب زنان هخامنشی

نویسنده در این کتاب با استفاده از منابع ایرانی در زمان هخامنشی نظیر لوح‌ها و کتیبه‌های تخت جمشید و منابع بابلی نوین، بر آن است تا اهمیت و نقش سیاسی و اقتصادی زنان را در نخستین شاهنشاهی ایرانی پارسی ( 331 559ق.م) به تصویر بکشد” .القاب بانوان درباری”، “ازدواج‌های سلطنتی”، “زنان درباری و دربار هخامنشی “و “زنان و اقتصاد ایران هخامنشی ” عناوین موضوعات اصلی کتاب را شامل می‌شود .نویسنده با این سخن که زنان ایرانی عملکرد خودسرانه در سیاست داشته‌اند موافق نیست .وی سلسله مراتبی بین زنان اشراف و زنان درباری قایل می‌شود که در راس آن مادر شاه و همسر شاه قرار داشته‌اند.

 

کتاب پدر، مادر کمی هم به من گوش کنید

این کتاب تلاشی است برای نگرش دوباره به مسئلۀ انضباط و دیسیپلین، و این ‏بار از دیدگاه کودک.
دکتر صاحبی در این کتاب می‏کوشد زمینه‏ ای فراهم آورد تا والدین با شناخت بهتر نسبت به کودک بتوانند، بهتر تصمیم بگیرند و به طیف گسترده و متنوع رفتارهای کودک پاسخ مناسبی دهند.

 

کتاب صد و پنج سال اعلان و پوستر فیلم ایران

این کتاب به دو زبان فارسی و انگلیسی، بیش از 600 اعلان و پوستر فیلم را پیش روی شما قرار می‌دهد که از میان حدود دو هزار و 600 قطعه برگزیده شده‌اند. در این گزینش، توالی تاریخی رخدادها و نمایش فیلم در ایران، شیوه‌های ترسیم پوستر و نقش و جایگاه خالقشان مقدم بر مضمون فیلم‌ها و پوسترها بوده است. به گفته نویسنده، کوشش شده از همه نقاشان و طراحان گرافیک که پوسترهایشان عرضه شده، اثری در این کتاب باشد.

 

کتاب اثر مرکب آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما

نوشته ی دارن هاردی
از جهاتی، کتاب «اثر مرکب» نوشته‌ی دارن هاردی را می‌توان جان کلام کتاب‌هایی دانست که در دهه‌های گذشته در زمینه‌ی توانمندسازی و رسیدن به موفقیت منتشر شده‌اند. شاید به همین خاطر باشد که شماری از نام‌آورترین اساتید جهانی این رشته، نظرشان را در مورد این کتاب نوشته‌اند و همگان را به مطالعه‌ی دقیق و حتا چندباره‌ی آن دعوت کرده‌اند. فلسفه و تفکر پشت این کتاب می‌تواند به حدی اثرگذار شود و تحول ایجاد کند که هیچ بعید نیست در سال‌های آینده گروه‌هایی در فضاهای آنلاین و آفلاین شکل بگیرند که حامل اندیشه‌ی اثر مرکب باشند. این کتاب را باید آمیخته با جان کنیم و در اکنون‌مان جاری سازیم و نتایج‌اش را هم در مقیاس یک عمر متشکل از امروزها و این لحظه‌ها ببینیم و بسنجیم که گفت: «زندگی، آبتنی کردن در حوضچه‌ی اکنون است.» آنچه خواندید نظر حسین یاغچی ویراستار مجموعه‌ی «ثروتمندان خودساخته» است که درباره کتاب اثر مرکب اظهار نموده است.

 

کتاب مزرعه حیوانات
نوشته ی جورج اورول
نشر ماهی
مزرعه ی حیوانات داستان حیوانات «مزرعه ی اربابی» است که به رهبری خوک ها علیه آقای جونز، صاحب مزرعه، شورش می کنند و او را از مزرعه بیرون می اندازند تا از زیر یوغ انسان ها خارج شوند و آزاد زندگی کنند. اما پس از چندی یکی از خوک ها قدرت را در دست می گیرد و استبدادی نو در مزرعه حاکم می کند. جورج اورول این کتاب را در سال 1945، درست پس از جنگ جهانی دوم، نوشت و منتشر کرد. او در این رمان استبداد طبقه ی حاکم شوروی را نقد می کند و در خلال داستانی نمادین نشان می دهد که قدرت چگونه می تواند حتی عالی ترین و ناب ترین آرمان ها را هم به فساد بکشاند.

 

کتاب شاهزاده خانم همستر ۳
انتشارات پرتقال
مناسب برای بالای هشت سال
در مورد کتاب: وقتی یک نفر تخم هایدرا، دوست شاهزاده ویلبر را می دزدد، او دقیقا می داند با کی باید تماس بگیرد. هرییت هم خوشحال می شود که بتواند به دوستش کمک کند. (بعد از مدت ها فرصتی پیدا کرده تا تبرش را توی هوا تکان بدهد یا شمشیرش را به این طرف و آن طرف بچرخاند…) اما این جست و جویی برای پیدا کردن یک تخم معمولی نیست، بلکه تازه شروع یک داستان پر رمز و راز است…

 

 

کتاب بازیکن مخفی
از نویسنده ای ناشناس !
 نشر چشمه
از ژوییه متنفرم، بدترین زمان سال برای یک فوتبالیست، با آغاز یک فشار یازده ماهه، بیست و هفت سالم است و در یک باشگاه لیگ برتر انگلیس بازی میکنم که سه سال پیش به آن پیوسته ام. بچه هایم مدرسه ای هستند و من روز ها پیش از رفتن به تمرین، آن ها را به مدرسه شان می رسانم. فوتبالیست بودن در ماه ژوییه، یعنی ناهماهنگی با بقیه دنیا. وقتی تمام دوستانت تازه دارند به تعطیلات میروند، تو از تعطیلات برگشته ای. وقتی تابستانت تمام شده و دیگر داری روی زمستان تمرکز میکنی، بچه هایت چشم به راه تابستان هستند.

 

کتاب عقاید یک دلقک
از هاینریش بل
نشر چشمه
بخشی از کتاب:
در این چند هفته ی آخر مهمترین تمرینی را که یک دلقک باید انجام دهد یعنی تمرین حرکات صورت را انجام نداده بودم.دلقکی که اساسا با حرکات اعضای صورتش باید تماشگر را جذب کند می بایستی سعی کند دائما عضلات صورتش را تمرین دهد.قبلا همیشه بیش از شروع تمرین مدتی روبروی آینه می ایستادم و در حالی که زبانم را از دهنم خارج می کردم خودم را از نزدیک نظاره می کردم تا احساس بیگانگی را از بین ببرم و به خودم نزدیک تر شوم.بعدها دست از این کار برداشتم و بدون اینکه از عمل خاصی کمک بگیرم حدود نیم ساعت در روز به خودم می نگریستم این کار آنقدر ادامه می دادم که حضور خودم را نیز از یاد می بردم. از آنجایی که در من تمایلات خودستایی وجود ندارد بارها در زندگی ام چیزی نمانده بود که کارم به جنون بکشد. بعد از انجام این تمرین ها خیلی راحت وجود خودم را فراموش می کردم آینه را برمی گرداندم و اگر بعدا در طول روز به شکلی تصادفی خودم را در آینه می دیدم وحشت می کردم. آن کسی را که در آینه می دیدم مردی غریبه در حمام و یا دستشویی منزل من بود کسی که نمیدانستم آیا او موجودی جدی است یا مضحک.

 

 

کتاب تئوری انتخاب
توضیح پشت جلد: دکتر گلسر در این کتاب با نشان دادن راه های رهایی از تهدید های بیرونی و گام های منتهی به آزادی درونی، به ما می گوید که این مسیر به طور عجیبی ساده است. البته گام نهادن در این راه شهامت و اعتماد میخواهد تا بتوانیم شیوه ی تفکرمان را تغییر دهیم، اما روش معنادار کردن چیز هایی که به نظر بی معنا میرسد تجربه ی شگفت آوری است.
دکتر گلسر راهنمایی عملی برای تغییر زندگی نوشته است و تاکید دارد که همواره تغییر از درون با بیرون انجام گیرد. او با اشاره مستقیم به شرایط سخت و ناگواری که در زندگی تجربه می کنیم، توضیح میدهد که نیازی نداریم قربانی گذشته یا محیط خود باشیم. او تلاش میکند به خواننده کمک کند با استفاده از تئوری انتخاب، قربانی بودن را انتخاب نکند یا به قربانی بودن ادامه ندهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *