• تلفن44746595
  • ایمیلinfo@bluehouse.ir
  • آدرستهران منطقه ۲۲ گلستان
  • ساعتهای آزاد10:00-22:00
فروشگاه آنلاین
  • تلفن44746595
  • ایمیلinfo@bluehouse.ir
  • آدرستهران منطقه ۲۲ گلستان
  • ساعتهای آزاد10:00-22:00

معرفی کتاب 3

کتاب کلید های مقابله با اضطراب در کودکان و نوجوانان

این کتاب در چهار بخش و یک فصل پرسش و پاسخ نگاشته‌شده‌است. بخش اول، اضطراب‌های دوران کودکی و چگونگی شکل‌گیری آنها را شرح می‌دهد. بخش دوم، به روش‌هایی می‌پردازد که پدر و مادرها می‌توانند به کار گیرند و به فرزندانشان کمک کنند تا با اضطراب خود روبه‌رو شوند. در ضمن، راه‌هایی برای انتخاب روش‌ها و ترکیب آنها نیز نشان داده‌می‌شود. بخش سوم، برخی رفتارهای خاص ناشی از اضطراب را که در بین کودکان رایج است، شرح می‌دهد و سپس به راههای مقابله با هر کدام، با استفاده از روش‌هایی که قبلا شرح داده‌شده، می‌پردازد. سرانجام، بخش چهارم شرح می‌دهد که در ارتباط با خانواده، مدرسه، افراد متخصص و موقعیت‌های اجتماعی گسترده‌تر، چگونه به فرزندتان کمک کنید.

 

کتاب از اسطوره تا تاریخ

اسطوره‌ها تا روزي که با زندگي محسوس و عملي جامعه خود مربوط باشند در ميان توده مردم حيات دارند، و روزي که با اين شرايط تطبيق نکنند، از زندگي توده مردم خارج مي‌شوند و ار آن به بعد در زندگي روشنفکرانه، در ادبيات، فرهنگ، مطالعات و اين‌ها مي‌توانند وارد بشوند و ادامة حيات بدهند. آنها را ديگر توي قهوه‌خانه‌ها نمي‌خوانند، ديگر سربازها در ميدان جنگ شاهنامه نمي‌خوانند، ديگر مادرها ممکن است براي بچه‌هايشان احياناً قصه‌هاي ديگري را تعريف بکنند، براي اين‌که شرايط تغيير کرده است. بحث فقط سر اين است که من اين را مسئله قابل تأسف نمي‌دانم، اين جبر زندگي اسطوره است.

 

کتاب «پنجاه و یک افسانه ی خواندنی دنیا
«چهل و نه افسانه ی خواندنی دنیا»

افسانه ها و قصه های عامیانه یکی از شکل های ادبیات شفاهی است که نسل به نسل و سینه به سینه به مردم انتقال یافته است. افسانه ها و قصه هایی که گنجینه هایی غنی از باورها، اعتقادات و آداب و رسوم ملل جهان را بازگو می کند و همچون آیینه ای شفاف و درخشان، چگونگی زندگی آنان را نمایان می کند.

 

مجموعه کتاب های می می نی

سروده ی ناصر کشاورز
شامل قصه های کوتاه و منظومی از بچه میمونی بازیگوش و شیرین است که به زبانی ساده و روان برای کودکان و خردسال سروده شده است. در هر جلد یک مشکل رفتاری از می می نی سر میزند که در نهایت تجربه اش را بیشتر می کند.

 

کتاب «راهنمای بهبود روابط خواهر و برادرها»

کتابی است بسیار مفید برای والدینی که دو فرزند با اختلاف سنی کم دارند. این که چگونه با فرزندان خود رفتار کنیم تا به یکدیگر حسادت نکنند. چطور هنگام اختلاف بین آنها قضاوت کنیم و صلح برقرار کنیم، با آمدن فرزند جدید چه تغییراتی در خانواده و برای فرزند اول پیش‌خواهدآمد و پرسش‌هایی از این دست که در این کتاب به خوبی و با استفاده از راه‌کارهای عملی پاسخ داده‌شده‌اند.

 

مجموعه کتاب خاله بازی

بدون شک همراه کردن بازی با کتاب یکی از راه های جذب کودکان به مطالعه است.
مجموعه ترانه های خاله بازی این امکان را برای کودکان فراهم می آورد تا علاوه بر خواندن کتاب به انجام بازی های آن نیز بپردازند. آنها می توانند با وسایل اطراف خود دکور هایی نمایشی ساده ای بسازند و نمایش بازی های جدیدی را با دوستان یا بزرگتر هایشان تجربه کنند. کودکان با وانمود بازی ها، مهارت های زندگی و اجتماعی، راه های تقویت خلاقیت اعتماد به نفس و … را کسب می کنند.

 

مجموعه کتاب های ۶ جلدی خرسی و باباش

بابا خرسی به خرسی می گوید که با پیشی مهربان باشد. خرسی می گوید:«نع!» خرسی میخواهد بازی کند، اما پیشی سیاهه خیلی کوچک است و خرسی هم خیلی شلوغ.

کتاب نغمه ای برای الاگری

درباره ی کتاب: روایتِ صمیمانه و ساده‌دلانه‌ی «کلر» از قصه‌ی عشقِ پُرفرازونشیبِ دوستش «اِلا». فضایی سودایی پُر از موسیقی و شورِ جوانی و سرشار از لذتِ ادبیات . برایمان از «اُرفئوس» می‌گوید و موسیقیِ ملکوتی‌اش، نوازنده‌ای دوره‌گرد که می‌خواهد به مدد موسیقی بر مرگ غلبه کند. نغمه‌‌ای برای الا گِرِی، خوانشی مدرن از اسطوره‌ی ارفئوس و اُرودیکه است، شاید هم خوانشی اساطیری از پاکی و عظمت عشق جوان امروزی.

 

کتاب شرمنده نباش دختر

ریچل هالیس
انتشارات کتاب کوله پشتی
جدیدترین اثر نویسنده کتاب پر فروش خودت باش دختر
درباره کتاب: من آدم‌های مبارزی را که هیاهو به پا می‌کنند دوست دارم. من عاشق کسی هستم که به خاطر خواسته‌هایش شرمنده نیست و اجازه نمی‌دهد دیگران ناامید و منصرفش کنند. منظورم این نیست که این افراد هرگز نترسیده‌اند، منظورم این نیست که هرگز در دام نظرات دیگران گرفتار نشده‌اند، نه، آنها هم انسان هستند و مثل همه ما گاه دچار نبودِ اعتماد به نفس شده‌اند، اما وقتی نوبت عمل فرا رسیده است، شک به دلشان راه نداده و دودل نشده‌اند، فقط سرشان را پایین انداخته و بدون توجه به دیگران به کارشان ادامه داده‌اند. مبارز بی‌پروا از نظر من یعنی این؛ یعنی حاضرید برای رسیدن به خواسته‌تان – هر چیزی که هست – تلاش کنید و منتظر نمانده‌اید تا کسی آن را دو دستی تقدیمتان کند و می‌دانید که این خواسته متعلق به شماست و به آن دست خواهید یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *