• تلفن44746595
  • ایمیلinfo@bluehouse.ir
  • آدرستهران منطقه ۲۲ گلستان
  • ساعتهای آزاد10:00-22:00
فروشگاه آنلاین
  • تلفن44746595
  • ایمیلinfo@bluehouse.ir
  • آدرستهران منطقه ۲۲ گلستان
  • ساعتهای آزاد10:00-22:00

معرفی کتاب 1

کتاب من رو یادت هست؟
رمان نوشته ی سوفی کینسلا است که نخستین بار در سال 2008 چاپ شد.
لکسی پس از یک سانحه ی رانندگی، در بیمارستان به هوش می آید و فکر می کند همان دختری بیست و پنج ساله ی سابق با زندگی عاشقانه ی فاجعه آمیزش است. اما او در عین ناباوری در می یابد که سه سال گذشته و اکنون رئیس بخش مربوط به خودش شده، و از همه ی این ها گذشته، با میلیونری خوشتیپ ازدواج کرده است! او نمی تواند این اتفاقات را باور کند، مخصوصا وقتی خانه ی جدید، باشکوه و خیره کننده ی خود را می بیند. اما لکسی خیلی زود متوجه می شود که زندگی بی نقصش، تماما آن چیزی نیست که به نظر می رسد. تمام دوستان قدیمی اش اکنون از او متنفرند و رقیبی سرسخت برای گرفتن شغل او در حال تلاش است. سپس سر و کله ی مردی ژولیده اما جذاب پیدا می شود و ماجرا را پیچیده تر از قبل می کند.

 

کتاب تاریخ بیهقی
تاریخ بِیهَقی یا تاریخ مسعودی نوشتهٔ ابوالفضل محمد بن حسین بیهقی می باشد. موضوع اصلی آن تاریخ پادشاهی مسعود غزنوی و دودمان غزنوی است. این کتاب علاوه بر تاریخ غزنویان، قسمت‌هایی دربارهٔ صفاریان، سامانیان و دورهٔ پیش از برآمدن و پادشاهی محمود غزنوی دارد.
از ویژگی‌های تاریخ‌نویسی تاریخ بیهقی که تا قبل از آن سابقه نداشته‌است، مستندبودن وقایع ذکرشده‌است. این کتاب در شرح جزییات وقایع، اثری بی نظیر است.

 

کتاب حاضر، کتاب دیگری از زندگی سیاسی «رضاشاه» است. نویسنده تلاش کرده است زوایای تازه‌تری از زندگی سیاسی و اجتماعی او را پس از کتاب اولش، که حدود ده سال از چاپ آن می‌گذرد، به تصویر بکشد. در این کتاب بیان می‌شود که «رضاشاه»، که با کودتای اسفند 1299 ش در صحنه سیاسی ایران ظاهر شد در فاصله 1299 تا 1302 که نخست‌وزیر شد، وزیر جنگ دائمی هم بود. در این مدت ارتش حرفه‌ای را گسترش داد، شورش‌های عشیره‌ای را فرونشاند و امنیت به وجود آورد و تحصیل‌کردگان زیادی را با خود همراه کرد.

 

کتاب ما دروغگو بودیم
نوشته ی امیلی لاکهارت
ما دروغگو بودیم رمان پیچیده و مدرن با فضایی تعلیقی و پایان‌بندی بی‌نهایت غافل‌گیرانه است که بعید است به این آسانی فراموشش کنید. کتاب را بخوانید و اگر کسی پرسید پایان قصه چه می‌شود مثل همه‌ی شخصیت‌های داستان دروغ بگویید. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: پدرم آخرین چمدان را روی صندلیِ عقبِ مرسدس گذاشت و استارت زد. بعد یک تپانچه درآورد و توی سینه‌ام شلیک کرد. من در باغچه ایستاده بودم و افتادم. سوراخِ گلوله بازِ باز شد و قلبم از قفسه‌ی سینه درآمد و وسطِ گُل‌ها افتاد. خون شَتَک زد از زخمِ بازم، بعد از چشم‌هایم، از گوش‌هایم، دهنم.

 

کتاب چون بوی تلخ خوش کندر
زندگی نامه فرهاد مهراد
در این کتاب قرار نیست سبک موسیقی و هنر فرهاد معرفی شود. کاری نداریم که سبک او چه بود، چه خواند و چگونه خواند. این‌جا فرهاد در مقام یک انسان معرفی می‌شود. اگر با او به شکلی آشنا شده‌اید، کارهایش را شنیده‌اید یا یک‌بار از کنار شما رد شده و به شما لبخند زده است، یا حتی اگر از نوع لباس‌پوشیدنش خوشتان آمده و یا طرح جلد کاست «خواب در بیداری» را دیده‌اید و به طراحش علاقه‌مند شده‌اید، و حالا می‌خواهید بدانید منش او چه بوده، چگونه زندگی می‌کرده، چه چیزهایی او را آزرده یا خوشحال می‌کرده، اگر این‌ها برایتان جالب است، شاید این کتاب به شما کمک کند. البته انتظار نداشته باشید او را خوب بشناسید. چه بسا سردرگم‌تر از قبل شوید، زیرا فرهاد قصه‌ای بی‌انتهاست…

 

محمدحسن شهسواری نویسنده رمان ژانر تریلر مرداد دیوانه سعی کرده است تمام قواعد و ظرایف ژانر تریلر جنایی را با توجه به واقعیات و فرهنگ امروز ایران مصور کند تا نتیجه رمانی جذاب و پرکشش برای علاقه‌مندان به این ژانر شود.
وی معتقد است تعلیق در یک تریلر جنایی، جلوگیری از قتلی دیگر است. معمولاً نیمه اول داستان مبتنی بر معماست و نیمه دوم استوار بر تعلیق.

 

معرفی کتاب فهم فلسفه

این کتاب‌ها فرصتی است برای آن‌ها که آکادمیک فلسفه را دنبال نکرده‌اند و به نوعی امکانی برای ورود به عرصه‌ی فلسفه است. نویسنده در این کتاب‌ها از متقدم‌ترین فیلسوفان تا فیلسوفان دوران معاصر را معرفی کرده است، یعنی از فلاسفه‌ی پیشاسقراطی آغاز می‌شود و تا بررسی و معرفی آرا و زندگی کامو، سارتر و سیمون دوبووار را دربر می‌گیرد.
جلد نخست این کتاب با عنوان «یونان و یونانی‌مآبی»، جلد دوم با نام «قرون وسطا و دوران تجدد» و جلد سوم نیز با عنوان «فلسفه‌ی معاصر» ترجمه و منتشر شده است.

 

کتاب شیفتگی ها
خابیر ماریاس (1951-) یکی از نام‌های مهم ادبیات امروز اسپانیا است.
ماریاس جوایز متعددی در حوزه ادبیاتِ اسپانیا برده است مانندِ فورمنتور. او در ایران نیز نویسنده‌ای شناخته‌شده است و پیش از این چند رمان و داستانِ کوتاهش از جمله «قلبی به این سپیدی» با ترجمه مهسا ملک مرزبان به فارسی منتشر شده است. اما رمانِ «شیفتگی‌ها» از جدیدترین آثار این رمان‌نویس محسوب می‌شود که حال و هوایی عاشقانه و معمایی دارد. زنی در یک کافه با زوجی برخورد می‌کند که از نظرش جذاب و دلنشین هستند. او به آن‌ها نزدیک می‌شود و در همین اثنا مرد به قتل می‌رسد و این روند دو زن را به هم نزدیک می‌کند تا رازی مهم و بزرگ آشکار شود…

 

 

کتاب زندگی خصوصی سلینجر
اگر سلینجر را مرموزترین نویسنده ی قرن اخیر بنامیم، اغراق نکردیم.
نویسنده ای منزوی که زندگی اش برای علاقه مندان ادبیات رازی بزرگ محسوب می شود.
کتاب زندگی خصوصی سلینجر با بررسی وقایع و جزییات گفته نشده زندگی او تلاش می کند پرده از اسرار زندگی نابغه قرن برداشته و مخاطبان را با زوایای پنهان زندگی او آشنا کند.
سلینجر نویسنده کتاب هایی چون «ناطوردشت» ، «فرانی و زویی» ، «دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم» و «هفته ای یه بار آدمو نمیکشه» می باشد.

 

کتاب تپلی
“وقتی که بچه باشی، فرقی نمی‌کند که توله خرس باشی یا آدم. خرس‌ها به توله‌هایشان یاد می‌دهند که بدن آن‌ها مال خودشان است، پدر و مادرهای ما هم همین را به ما یاد می‌دهند. خرس‌ها وقتش که برسد به مدرسه می‌روند، ما هم همین‌طور. خرس‌ها احساس‌های مثبت و منفی زیادی دارند، ما هم همین‌طور. خرس‌ها آداب دست‌شویی رفتن را یاد می‌گیرند، ما هم همین‌طور. خرس‌ها عصبانی می‌شوند و یاد می‌گیرند که خودشان را کنترل کنند، ما هم همین‌طور. ممکن است خرس‌ها بعضی از کسانی را که دوست دارند از دست بدهند، ما هم همین‌طور. اگر باور نمی‌کنید، یازده داستان این کتاب را بخوانید!”
در هريک از کتاب‌های اين مجموعه به يک يا چند مهارت زندگی پرداخته شده است تا به‌طور غيرمستقيم اين مهارت‌ها به کودکان آموزش داده شود. کتاب تپلی از مجموعه راهنمای مهارت‌های زندگی توسط جمعی از نویسندگان گردآوری شده و به قلم هستی سعادت به فارسی روان ترجمه شده است.

 

کتاب رو در رو با اصغر فرهادی
در انگیزه من برای انتشار کتاب حاضر، علاوه بر رشد کیفی آثار فرهادی و گام‌های بلندی که او در فیلم به فیلم بر می‌داشت، چند عامل تاثیر گذار بودند. نخست، موفقیت فرهادی به عنوان فیلم‌سازی مستقل، با خاستگاهی خارج از پایتخت که بدون اتکا به حمایت و بهره‌مندی از انواع رانت‌های دولتی و خصوصی و بر خلاف برخی که حتی سیاه مشق‌های اولیه خود را به مدد سرمایه و نگاتیو دولتی انجام داده و می‌دادند. او صرفا به اتکا ذوق، استعداد و پشتکار خود، مسیر فیلمسازی ‌اش را هموار کرده و قله‌های موفقیت را یکی پس از دیگری فتح می‌کرد… و عامل دیگر ویژگی آثار فرهادی، از جنبه جلب توامان مخاطب به اصطلاح عام و خاص، چه داخلی و چه خارجی است. از نتایج و دست آوردهای این ویژگی همین بس که از چهارشنبه سوری به بعد حضور فیلم‌های او در جشنواره فجر، فاصله آراء داوران رسمی جشنواره، منتقدین و عامه تماشاگر را از بین برد. نمود بارز این مقوله، در انتخاب نماینده ایران برای اسکار در مورد جدایی نادر از سیمین ، عیان شد.

 

 

کتاب انسان موجودی یکروزه
از اروین یالوم
در این کتاب یالوم در هشتاد وچهارسالگی، دو چالش اصلی هستی را از نگاه مراجعانش و تا حدی خودش توضیح می‌دهد: دست و پنجه نرم کردن با چگونه پرمعنا زیستن و چگونه با انتهای اجتناب‌ناپذیر هستی کنار آمدن. مانند کتاب جلاد عشق، تمرکز این کتاب نیز بر روایات یالوم از مراجعانش است که به شکل رمانی هستی‌گرایانه نگاشته شده است. این کتاب به زبانی طنزآلود، بی‌تکلف و اغلب تکان‌دهنده، و به طور صادقانه از سختی‌ها و مبارزه انسان‌ها برای بودن حکایت می‌کند. در عین حال یالوم از میوه‌های اصلی زندگی مانند عشق، دوستی و خانواده به منزله وسایل و شیوه‌های اصلی تحمل زندگی نام می‌برد. کتاب حاضر شامل ده داستان کوتاه از تجربه‌های اوست که، به زبانی شیوا، این مجموعه را به منبعی معتبر برای درمانگرانِ در حال تعلیم، و رمانی گیرا و آموزنده برای عموم تبدیل می‌کند.

 

کتاب موجودات حال به هم زن
مگس، کرم ، موش ، حلزون، شپش، عنکبوت و وزغ
الیس گراول همیشه عاشق موجودات کوچک و حال به هم زن بوده است. در سه سال و نیم سالگی انجمن دفاع از موجودات حال به هم زن را تاسیس کرد که رئیس و تنها عضو آن خودش بود. این روز ها هم هر وقت با موش داری و مراقبت از حلزون ها سرگرم نباشد، کتاب های عجیب و غریب برای کودکان می نویسد و تصویرگری می کند.

 

کتاب پاستیل های بنفش:
انتشارات پرتقال
برای بالای۱۲ سال
فانتزی
چقدر خوبه دوستی داشته باشی که به اندازه‌ی تو عاشق پاستیل‌های بنفش باشه! اما اگه اون یه موجود خیالی باشه که فقط تو می‌بینی، چی؟!
“جکسون” یه پسر منطقیه و از خیالبافی خیلی بدش می‌آد! اما یه روز می‌فهمه که آدم‌ها همیشه هم دنبال شنیدن واقعیت نیستن. اون توی هفت سالگی با یه اتفاق عجیب روبرو میشه و برای اولین بار یه دوست خیالی رو میبینه که همه جا باهاشه!
جکسون خیلی گیج شده… و اینجاست که دیگه فهمیدن مرز بین خیال و واقعیت خیلی سخته…!

 

کتاب هیزم های خیس
انتشارات پرتقال
مناسب برای بالای ۱۲ سال
بخشی از کتاب: دروتی! مراقب باش خستگی و بی قراری جانت، تو را به نشستن وا نداره…
که اگر بشینی… یخ میزنی… نمی رسی؛ و هیزم های خیس گرمایی برای بخشیدن به تو ندارند.
شاید سرنوشت در پس این جنگل غمگین و مه گرفته و در انتهای این جاده ی بی پایان، در شهری پر از نور انتظارت را می کشد.

 

کتاب دختری به نام لاکپشت
انتشارات  پرتقال
نه زندگی مثل فیلم‌هاست و نه لاک‌پشتِ یازده‌ساله قهرمان دنیای هالیوود. او آنقدر باهوش و قوی است که انتظار ندارد زندگی مثل فیلم‌ها پایان خوشی داشته باشد.
لاک‌پشت بدون قطره‌ای اشک از مادرش جدا می‌شود و به فلوریدا می‌رود تا در خانه‌ی بستگانی که تا به حال ندیده، بماند. کی‌وست شبیه جاهایی نیست که لاک‌پشت در عمرش دیده؛ آنجا محیط گرم و عجیب‌وغریبی است، پُر از پسرخاله‌های آتش‌پاره با رازهای خانوادگی! لاک‌پشت در خانه‌ی جدیدش کم‌کم از لاک خودش بیرون می‌آید و اتفاقات تازه‌ای را تجربه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *